• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  2017-10-03

  Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach losu.


  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy również w naszej szkole. Głównym celem, który chcieliśmy osiągnąć tego dnia, było zachęcenie naszych uczniów do czytania książek. Czytanie rozwija przecież wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. 
  Nasi uczniowie czytający głośno w czytelni musieli zmierzyć się niejednokrotnie z tremą, ale wszyscy stanęli na wysokości zadania. Czytając fragmenty książek bawili się głosem tak, że zamykając oczy można było znaleźć się w centrum wydarzeń.

  Cytując Józefa Czechowicza: "Kto czyta, żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany"

  Monika Gołucka, Grzegorz Tomaszewicz

ZamknijStrona używa cookies (ciasteczek). W przeglądarkach internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może spowodować utrudnienia lub brak działania niektórych funkcji serwisu. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.